نتایج جستجو برای عبارت :

درون خانه هشت معمار مشهور

به بهانه روز معمار ...به نظر من معمار تعریف مشخصی نداره و کاملا نسبیه ...معمار باید #جامعه_شناسی بداندمعمار باید #هنر بداندمعمار باید #مهندسی بداندمعمار باید #فلسفه بداندمعمار باید #تاریخ بداندمعمار باید #تکنولوژی بداندو در نهایت معمار باید #معماری هم بداندحتما شما تعداد "بداند " های دیگری هم می توانید اضافه کنید ... این بداند ها باید برای همه کسانی که می خواهند وارد این رشته شوند درست معرفی شود ... به نظر من معماری رشته دانشگاهی و شغل نیست ... بل
اگر قصد دارید در آینده معمار شوید هم اکنون به شما هشدار میدهم که خواب شب را فراموش کنید... لازمه معمار شدن نخوابیدن است. اگر میخواهید یک معمار موفق باشید باید بدانید که راهی ست راه عشق که هیچش کناره نیست. این رو درحد اتمام حجت بدونید.

ادامه مطلب
اگر قصد دارید در آینده معمار شوید هم اکنون به شما هشدار میدهم که خواب شب را فراموش کنید... لازمه معمار شدن نخوابیدن است. اگر میخواهید یک معمار موفق باشید باید بدانید که راهی ست راه عشق که هیچش کناره نیست. این رو درحد اتمام حجت بدونید.

ادامه مطلب
از جمله معماران مشهور می توان به 
1)Shigeru Ban: “شیگرو بان” در سال 2007 خانه فعلی خود را که در منطقه جنگلی هانگی در توکیو واقع شده بود ، به اتمام رساند. “به گفته مولتنی ،” این چالش جلوگیری از ریختن یک درخت در جنگل و ساختن خانه ای در اطراف آنها بود. 
2) Zaha Hadid: استودیوی “زاها حدید” در لندن مملو از آثاری است که تمام دوران زندگی حرفه ای معمار را شامل می شود. نقاشی های نئو سوپرماتیستی در اوایل دوره کار”حدید” ، که نشانه های آنها را از فرمالیست های انقلا
یکی از ویژگی های اصلی مجموعه دارک آفیس این است که , شما برای یادگیری هر نرم افزار فقط یک بار هزینه می کنید. پکیج آموزش ویری که به صورت پروژه محور می باشد هم از این امر مستثنا نمی باشد.
دوره رئالیسم دوره آموزش محور و پروژه محور ویری بوده که هر شخصی می تواند در مدت کوتاه با این آموزش به رندرهای رئال دست پیدا کند.
مسئله این نیست که خرید آموزش چقدر گرون تموم می شه ، مسئله اینه که اگر آموزش نبینی چقدر برات گرون تموم می شه !
برای یک معمار همیشه پیدا
میگویند چند صد سال پیش، در اصفهان مسجدی می ساختند. روز قبل از افتتاح مسجد، کارگرها و معماران جمع شده بودند و آخرین خرده کاری ها را انجام می دادند.پیرزنی از آنجا رد می شد وقتی مسجد را دید به یکی از کارگران گفت: «فکر کنم یکی از مناره ها کمی کجه!»کارگرها خندیدند. اما معمار که این حرف را شنید، سریع گفت: «چوب بیاورید! کارگر بیاورید! چوب را به مناره تکیه بدهید. فشار بدهید.»
ادامه مطلب
معماران چگونه می توانند هوشمندی ساختمان خود را کنترل کنند؟
در مورد ساختمان های جدید و مواردی که تازه ساخته می شود، معماران رابط اصلی برای صاحب ساختمان ها خواهند بود. این معمار است که برنامه را توسعه می دهد و تیم طراحی را کنار هم جمع می کند. همه این ها برای موفقیت کلی پروژه ضروری هستند. با چنین نقش مهمی که معمار دارد، این فرد تاثیر زیادی بر روی هوشمند بودن خانه ها خواهد داشت. قطعا معمار خیلی خوب می داند که کنترل، مانیتورینگ و سیستم های اتوماس
میگویند چند صد سال پیش، در اصفهان مسجدی می ساختند. روز قبل از افتتاح مسجد، کارگرها و معماران جمع شده بودند و آخرین خرده کاری ها را انجام می دادند.پیرزنی از آنجا رد می شد وقتی مسجد را دید به یکی از کارگران گفت: «فکر کنم یکی از مناره ها کمی کجه!»کارگرها خندیدند. اما معمار که این حرف را شنید، سریع گفت: «چوب بیاورید! کارگر بیاورید! چوب را به مناره تکیه بدهید. فشار بدهید.»

ادامه مطلب
شاید اگر به خواست پدر و مادرم عمل کرده بودم، اکنون کنج اتاقم در خانه پدری مشغول استراحت بودم و از سرکار به خانه برگشته بودم. اما راستش درون من همیشه همانند موج است. همیشه حسی درونم به من فرمان داده که جلوبروم. که اگر زمین خوردم، هرچقدر هم سخت باشد میتوانم از زمین بلند بشوم و باز هم بدوم.درون من هیچ گاه آرام نبوده، همیشه چون دریایی طوفانی بوده که اگر کسی میخواسته به آن نزدیک بشود باید تاب و توان رویایی با موج را از قبل درون خودش می دیده.من دیگر م
بگذارید نگاهی بیندازیم به برخی از ابزارهای اساسی یک معمار
ابزار طراحی
طراحی، یکی از اصلی ترین مراحل استودیوهای معماری است. طراحی، به دو روش دستی و رایانه ای انجام می گیرد. هر دو روش طراحی، کاملا از هم جدا هستند؛ از این رو، ابزارهای آن ها نیز متفاوت هستند. طراحی دستی، شامل تجهیزات ثابت تخصصی، مانند میادین تنظیم، میله‌های موازی، قطب‌نما، ابزارهای منحنی و مهم‌تر از همه یک میز یا تخته برای طراحی است.
از طرف دیگر، طراحی رایانه ای، شامل برنامه
قسمت اول از مطالب سلسله وار ماهیت طراحی صنعتیسعی می کنم مطلب را کوتاه و مفید بنویسم. تا برای همه عزیزان قابل استفاده باشد.️یک جورایی فرق بین طراحی صنعتی و یک مهندس مکانیک یا نقشه کش مشابه تفاوت یک معمار و مهندس عمران است. مهندس ها بیشتر فکر محاسبات، هندسه و کمیت هستند اما معمار و طراح صنعتی بیشتر به کیفیت ها فکر می کنند.️ سطحی ترین سطح کیفیت ظاهر زیباست. اما این پوسته ی کار یک طراح صنعتی است. چنانکه معمار کاردرست هم فقط ظاهر ساختمان را زیبا ن
با وجود شبکه های اجتماعی هر روز شاهد ظهور یک ستاره جدید هستیم ولی آیا می دانید سلبریتی ها و ستاره های مشهور چگونه مشهور شدن ؟ این روزها شبکه های اجتماعی نقش پررنگی در زندگی تعداد زیادی از ما ایفا میکند و آن قدر سبک زندگی مان به این شبکه ها وابسته شده که اگر خدایی نکرده روزی گوشی مان خراب شود، نمیدانیم چطور می‌خواهیم روزمان را سپری کنیم. در اینبخش نگاهی داریم به حضور هنرمندان در فضای مجازی.

ادامه مطلب
طراحی ساختمان به چه معناست؟در طراحی ساختمان شخصی به نام معمار در کشیدن نقشه پلان ساختمان آموزش دیده است و در طراحی و نظارت در ساختمان نیز مهارت دارد. اما طراحی در ساختمان به طور کلی و وسیع بر پایه ی نامه های معمارانه، تکنیکی و مهندسی برمی گردد.
اکثر پروژه های ساختمانی به سرویس های طراح نیازمند هستند که معمولا یک مهندس ساخت یا یک معمار که مدرک داشته باشد، این کار را انجام می دهد.
در پروژه های ساده و کوچک تر معمولا به یک فرد دارای مدرک و حرفه ای
NAQIBMEMAR GROUP
NAQIBARCHITECT & NAQIBVILLA
گروه ساختمان و تاسیسات نقیب معمار
مشاوره ، محاسبه ، طراحی ، نظارت ، تجهیز و اجرای کامل پروژه های
ویلا ، باغ ویلا ، ویلاهای لوکس 
در ایران و کشورهای همجوار 
خدمات ما :
معماری محوطه لنداسکیپ ، معماری داخلی
دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون محوطه 
فضای سبز : طبیعی ، مصنوعی - روف گاردن
استخر ، آبنما ، جکوزی ، حمام سنتی 
سونا خشک ، سونا بخار ، سونا برف ، سونا نمک
سرسبزتر از همیشه با خدمات طراحی و اجرا فضای سبز ، محوطه سازی و روف
از لحظه ای که پا درون بیت گذاشته ام خورشید یک بار به دور زمین چرخیده و به جای پیشینش بازگشته. یک روز و شب کامل درون بیت بودم و نمی دانم که این میهمانی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. پیش از من کسان دیگری نیز پا درون این خانه گذاشته اند. کلیدداران بیت به قصد غبارروبی و رسیدگی به خدایان سنگی، پیکره تراشانی که خود باید حاصل دسترنج شان را درون بیت سکنی می دادند، بزرگان قبایل و آنان که به دعوت و اجازۀ کلیدداران کعبه پا درون این مکان مقدس گذارده اند. ام
NAQIBMEMAR GROUP
NAQIBARCHITECT   &     NAQIBVILLA
گروه ساختمان و تاسیسات نقیب معمار
مشاوره ، محاسبه ، طراحی ، نظارت ، تجهیز و اجرای کامل پروژه های
ویلا ، باغ ویلا ، ویلاهای لوکس 
در ایران و کشورهای همجوار 
خدمات ما :
معماری محوطه لنداسکیپ ، معماری داخلی
دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون محوطه 
فضای سبز : طبیعی ، مصنوعی - روف گاردن
استخر ، آبنما ، جکوزی ، حمام سنتی  
سونا خشک ، سونا بخار ، سونا برف ، سونا نمک
گروه نقیب معمار چه خدماتی درزمینه‌ی بازسازی ساختمان و تع
این کتابها عبارتند از:
1) الکافی فی اصول الدین، محمد بن یعقوب کلینی رازی بغدادی (329 هـ/941 م).
2) من لایحضره الفقیه، محمد بن بابویه رازی قمی مشهور به «شیخ صدوق» (386 هـ/978م)
3) تهذیب الاحکام، محمد بن حسن طوسی مشهور به «شیخ الطائفه» (395هـ/1067م)
4) الاستبصار، محمد بن حسن طوسی مشهور به «شیخ الطائفه» (395هـ/1067م)

محمد ابراهیم خان معمار باشی ملقب به وزیر نظام مردی زیرک بود و مدتی حکومت تهران را بر عهده داشت. در طول مدت حکومتش شهر تهران در نهایت نظم و آرامش بود.روزی یکی به وزیر نظام شکایت کرد که چون عازم زیارت مشهد بودم، خانه ام را برای نگهداری به فلان روضه خوان دادم.اکنون که مراجعت کردم مرا به خانه راه نمیدهد و میگوید که من متصرفم و تصرف قاطع ترین دلیل مالکیت است.وزیر نظام بر صحت ادعای شاکی یقین حاصل کرد و روضه خوان غاصب را احضار نمود تا اسناد مالکیت ر

خانه امن ترین جای دنیا در برابر ویروس13 توصیه کاربردی برای این که "کرونا" وارد خانه هایمان نشود
کیسه های نایلونی خرید را همان دم در خانه، خالی کنید و دور بیندازید./وسایل درون کیسه ها را همان ابتدای ورود به خانه، تا حد امکان ضد عفونی کنید. مثلاً اگر یک بسته شکلات خریده اید، یا بدنه بسته را ضد عفونی کنید یا شکلات را درون ظرفی خالی کرده و بسته اش را دور بیندازید./اگر در طول روز با جوراب جایی راه رفته اید، همان جا دم در جوراب هایتان را در آورید و پ
جان درون:تقصیر خودت بود.
شرلوک درون:تقصیر من؟؟؟
جان درون:آره.خودت.
شرلوک درون:می دونی چیه،مشکل من اینه که زیادی خوش خیالم.
جان درون:فکر کنم این رو درست گفتی.
شرلوک درون:تو بگو اشتباه من کجاست؟
جان درون:خودت خیلی خوب می دونی.
شرلوک درون:جان،محض رضای خدا بس کن.
جان درون:شرلووووووووووک.
شرلوک درون:باشه جان.بذار به این موضوع فکر کنم.
جان درون:فایده ای هم داره؟؟؟
شرلوک درون:چی؟
جان درون:این که به این موضوع فکر کنی.
شرلوک درون:جان.یک سوال ازت بپرسم؟؟
ج
در بازسازی ساختمان به شیوه معماری فرانک گری معمار مشهور کانادایی آمریکایی که در بخش بازسازی و نوسازی ساختمان بسیار شهرت دارد و شیوه های نوین او باعث شد تا تمام تابو و روش های سنتی معماری در هم آمیزد و فصل جدیدی از بازسازی ساختمان به نمایش در بیاید. فرانک گری از پشگامان عرصه معماری فولدینگ است که به معنای در هم فرو رفتن یا در هم تنیده شدن که در اکثر بازسازی هایش مشهود است. فرانک گری با در نظر گرفتن روحیات یک جامعه ی پیشرفته و مدرن، تمام اصول مع
2503 - «مریم معمار صادقی» مدیر بهائی موسسه براندازی توانا که پیشتر اعتراف کرده بود سالانه صدها هزار دلار از دولت آمریکا پول می‌گیرد، از حمله نظامی به ایران حمایت نمود و گفت: “وقتی ما نمی‌توانیم با حکومت مبارزه کنیم، این وظیفه دیگران است که با حکومت مبارزه کنند، حتی اگر منجر به جنگ شود!”لینک کوتاه منبع: yon.ir/mzdr128
دانلود فایل اصلی
اعترافات علمای اهل سنت عمری به ولادت امیر المومنین علیه السلام در کعبه (۲-۳)
۳-۲- آلوسی و عبد الباقی عمری افندی
آلوسی عالم بزرگ اهل سنت عمری در شرح اشعار عینیة عبد الباقی عمری افندی شاعر بزرگ اهل سنت عمری و از نوادگان عمر بن خطاب غاصب دوم، شرحی نوشته است که نام کتاب او سرح الخریدة الغیبیة فی شرح القصیدة العینیة نام دارد که شعر افندی را در آن چنین نقل می‌کند:
أنت العلیُ اَلّذی فَوقَ الْعُلَی رُفِعا
تو آن علی بلند مرتبه‌ای هستی که جایگاه تو از
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ورایتی، سرنوشت جدید فیلم «عزب در ساختمان» را قرار است «دن مازر» با فیلمنامه ای از خودش و «استریتر سیدل» کارگردانی بطی ء و تاکنون «آرکی یتس»، «الی کمپر» و «راب دلانی» بوسیله نشانی بازیگران این پروژه سینمایی گزینش شده اند. گفته می شود «آرکی یتس» قرار نیست درون این فیلم در نقش شخصیت نامی بوسیله نام «کوین» درون قسمت اصلی بازی بطی ء بلکه شخصیتی جدید تو وضعیت مشابه با فیلم مقدمه دارد. داخل فیلم اصلی «تنها در خانه
بسیاری از افراد، طراح دکوراسیون داخلی و طراح داخلی را  هم معنی می دانند؛ اما باید گفت که این دو تفاوت بسیاری با هم دارند.
همانطور که اشاره شد، طراح دکوراسیون داخلی، گروهی از افراد می باشند که وظیفه ترکیب و چیدمان وسایل منزل (از جمله کاغذ دیواری، رنگ ساخنمان، انواع مبل، لوستر ها، تابلوها، فرش ها، و سایر لوازم تزئینی و دکوری)؛ متناسب با درخواست مشتری و سلایق او را دارد. اما طراح داخلی کیست؟ طراح داخلی در واقع کسی است که شکل و فرم داخلی ساختما
یکی از رشته های جذاب گروه ریاضی که بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در این رشته هستند، مهندسی معماری است. زیرا معماری یک هنر است و مباحث درسی این رشته ترکیبی از فن و هنر است. مواردی که برای تبدیل فرد به یک معمار خوب نیاز است شامل کمی ذوق هنری، قدرت خلق یک اثر نو، تخیل قوی و روحیه کار گروهی می باشد. مهندس در لغت به معنای هندسه دان است و به فردی می گویند که با هندسه و مباحث هندسی سر و کار دارد و معمار هنرمندی ست که به کمک مباحث هندسی بنایی می ساز
مدتها بود از فضای مجازی خودخواسته فاصله گرفته بودم تا اینکه ویروس کرونا هم که از مخلوقات ذات اله است من و مردم دنیا رو همون طور که به درون خانه ها برد به درون خودشون هم برد . دیدم فاصله زیادی بین من و خیلی از زوایای زندگی م ایجاد شده . دست به کار شدم . به دوست داشتنی هام فکر کردم به خاطراتم که کم فروغ شده بودند و به همه چیز نگاهی دوباره کردم . واقعا برسر خودمون چه آوردیم . به نظرم استقرار و سکینه اصالت درست نگریستنه. شیطان همان طور که ابناء بشر رو ب
♦️ عارفی!..قصر و پدر و مادر و همسر و همهرا در جستجوی حقیقت ترک کرد بعد از سالهابه خانه برگشت...وقتی همسرش سوال کرد:
آیا چیزی که دنبالش بودی در همین جا و درکنار خانواده ات پیدا نمیشد ؟
عارف جواب داد : من پس ازسالها تلاش ایننکته را فهمیدم که.....
               "جز بیکران درون انسان " نه جایی برای رفتن هست و نه چیزی برایجستن ....
خب یه وقت هایی هم حرف های آدم ته میکشه حتی اگر مخش سوخته باشه
یکی از دیوار نویس ها خواستند که از ندای درون هم بگیم
من خیلی نمیدونم اما به عنوان طرح بحث این که:
ندای درون را به مثابه وجدان میشه دربارش حرف زد
ندای درون را به مثابه محاکات یعنی همگرایی حس جمعی آنچه در حج هم هست میشه دربارش حرف زد
ندای درون را به مثابه الهام آنچه در حل مسأله به کار میرود میشه دربارش حرف زد
ندای درون را به عنوان پیام هایی از درون شخصیت ناشناخته خود میشه دربارش حرف
سایت های وردپرسی مشهورهمان طور که می دانید وردپرس یکی از محبوب‌ترین سیستم های مدیریت محتوای سایت (CMS) می باشد که کاملا متن باز و رایگان بوده و به دلیل امنیت بالا از محبوبیت بسیاری برخوردار است. سایت های وردپرسی مشهور زیادی در سراسر دنیا وجود دارد که در این مقاله شما را با ۲۰ نمونه از معروف ترین سایت های طراحی شده با وردپرس آشنا می کنیم. نگاه به این سایت ها و دستاوردهای آنها میتواند گواهی خوبی برای انتخاب طراحی سایت با وردپرس باشد.
ادامه مطلب
شما می‌توانید با انتخاب یک معمار خوب و لایق کار بازسازی ساختمان تان را با خیال آسوده به اتمام برسانید. معماران و طراحان با تجربه تمام گزینه‌ های مورد نیاز برای اطمینان از مقاومت مصالح را در نظر می‌ گیرند تا در کنار صرفه‌ جویی در مواد و مصالح، پول، انرژی و وقت شما هم هدر نرود و همچنین در طولانی‌ مدت امنیت شما را تضمین می‌ کنند. چنانچه شما قصد ندارید فقط یک قسمت کوچک از منزلتان را تغییر دهید، قطعا برای بازسازی ساختمان به صورت حرفه‌ ای به یک
در این مقاله از بخش بازسازی ساختمان کارویس نگاهی داریم به یکی دیگر از تجربیات تیم بازسازی برای یک فرد معلول و بازسازی خانه و اتاق خواب آن.همانطور که می دانید راه رفتن یکی از نعمت های بسیار بزرگی که خدا به ما هدیه داده است اما آیا می دانیم که افراد معلوم در خانه خود دچار چه نوع مشکلاتی هستند؟ باید گفت یک فرد معلول در بخش های مختلف خانه خود دچار چالش های فراوانی است که با یک بازسازی حرفه ای می تواند از پس این چالش ها بر بیاید و زندگی راحتر و بهتر
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
شهر باستانی نائین،شهری به قدمت تاریخ
به اعتقاد عده ای ،این شهر نوآئین بود،چرا که کوروش وقتی قوم یهود را از اسارت بخت‌النصر آزادساخت ،عده ای یهودیان به همراه کوروش وارد ایران شدند،اینان کوروش را مسیح موعود و نجات دهنده قوم یهود میدانستند،ودر منطقه استخر مستقر شدند و شهری را بنیان نهادند که چون آئینشان با آئین ایرانیان متفاوت بود به عنوان شهر نوآئین خوانده شد و به مرور گذشت قرن ها
#مهدی_ندایی#آهنگساز#تنظیم_کننده#مجسمه_ساز#معمار#خواننده_پاپ#مربی_ورزش
#Mehdi_Nedaei#Composer#Arrangment#Sculptor#Architect#pop_singer#Sports_coach 
Telegram Channel
MehdiMusicOfficial
#مهدی_ندایی#آهنگساز#تنظیم_کننده#مجسمه_ساز#معمار#خواننده_پاپ#مربی_ورزش
#Mehdi_Nedaei#Composer#Arrangment#Sculptor#Architect#pop_singer#Sports_coach 
Telegram Channel
MehdiMusicOfficial
نصرت از افراد مشهور اینستاگرام میباشد که میلیون‌ها فالوور او را از سرتاسردنیا دنبال میکنند. نوع آشپزی او و غذاهایی که بیشتر با گوشت تهیه میشود باعث خاص تر شدن این آشپز ترکیه شده است.
نصرت گوکچه «Nusret Gökçe» مشهور به «سالت بی» «Salt Bae» آشپزی مشهور در ترکیه‌ای است که امروزه صاحب ۸ رستوران زنجیره‌ای به نام خود، یعنی «نصرت» «Nusr-Et Restaurant» است.
ادامه مطلب

پاورپوینت خانه شناور با انرژی خورشیدی
نمونه مشابهی از خانه های مسکونی خانه شناور با انرژی خورشیدی
مشخصات فایل

تعداد صفحات
9

حجم
0 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل
خانه شناور با انرژی خورشیدیاین خانه توسط جیانکارلو زما معمار ایتالیایی طراحی شده و توسط شرکت ecoflolife ساخته شده و قابلیت شناوری در آبهای آرام را دارد. یک معمار ایتالیایی به نام Giancarlo  یک خانه شناور سازگار با محیط زیست طراحی نموده است. این خانه با مساحتی ح
خانه ادل بی شک با ذوق و شوق هنری مختص این خواننده محبوب و مشهور ساخته شده است. ادل خواننده و ترانه سرای بریتانیایی توانست با انتشار  اولین آلبوم خود به شهرت جهانی دست پیدا کند. ادل در شمال لندن به دنیا آمد و با گروهی به نام ادویه با ۵ عضو آشنا شد و از هم آنجا کار هنری خود در زمینه موسیقی را به شکل جدید آغاز کرد. در سال ۲۰۰۸ اولین آلبوم وی که بسیار مورد استقبال قرار گرفت منتشر شد. بدون تردید خواننده ای با این همه استعداد خانه ای قصر گونه و رؤیایی ر
اصطلاحات معمار سنتی ایرانی
به عنوان یک معمار و فعال در زمینه معماری باید با مبحث های مختلف آن و انواع سبک ها آشنا بود ;
از این رو ممکن است در مطالعه ویژگی ها و نظریات سبک های مختلف معماران با لغات نا آشنا مواجه شوند ;
پس در این مقاله سعی داریم تا شما عزیزان را با اصطلاحات معماری سنتی ایرانی آشنا کنیم ;
علاوه بر لغت های معماری امروزی و  معاصر ایرانی با این لغات نیز آشنا باشند;
پس تا انتهای این مقاله با ما باشید تا با لغات معمار سنتی ایران آشنا شو
سورپرایزهای ستاره های معروف برای هوادارانشان
سلبریتی ها طبق معمول با گریم و عینک آفتابی بـه خیابانها می‌آیند، انها هم شهروند هستند و نمی‌توانند دور از همه ی باشند! اما همیشه هم این طور نیست، بلکه بعضی از بی شمار چهره های مشهور و یا سلبریتی ها همیشه سعی دارند تا هواداران خود راکه مشتاق دیدار انها هستند، سورپرایز یا غافلگیر کنند، در ادامه با پارس ناز همراه باشید تا بهترین غافلگیری های این سلبریتی ها را مرور کنیم.

ادامه مطلب
خانه های لوکس علاوه بر اینکه بزرگ هستند و نمایی بسیار زیبا و منحصر به فرد دارند شامل ویژگی ها و خصوصیات دیگری می باشند که در این مطلب به معرفی و بررسی آن ها خواهیم پرداخت.
ویژگی های خانه های لوکس و مجلل
اصالت و هویت
منظور از اصالت و هویت در ویژگی خانه های لوکس این می باشد که خانه توسط معمار معروف طراحی و اجرا شده است.
اثاثیه و مصالح با کیفیت
در ساخت خانه های لوکس و مجلل از با کیفیت ترین وسایل و مصالح استفاده می شود. همیچنین در دکوراسیون داخلی ای
به توصیه متخصصان هر اشکوب از خانه باید یک کپسول آتش عنوان داشته باشد و محل قرارگیری آن به گونه ای باشد که درون صورت ایجاد حریق ساکنین با خلال مسافت کمی بوسیله آن دسترسی بی پرده کنند. اگر دسترسی به کپسول خاموش کننده بوسیله راحتی رخساره بگیرد خیلی سریع می توان آتش را مهار کرد و از خسارات قطعی مالی و جانی پیشگیری نمود. بوسیله همین دلیل تعبیه کردن کپسول آتش عنوان در راهروها و درون محل دسترسی همگی ساکنین خانه ضروری می باشد. پیشنهاد متخصصین این حک
من مکیده ام ز قلب او ، هزار آرزوی او
شعری از رضا براهنی
به جز دو دست من، دو چشم من، لبان منبه جز دو دست او، دو چشم او، لبان اوکس از کسان شهر را خبر نشدکه من مکیده ام ز قلب او، هزار آرزوی اوکس از کسان شهر را خبر نشدکه این درخت خشک رامن آفریده امکس از کسان شهر را خبر نشدکه آبشار شیشه ها فرو شکست و ریختو یک زن از خرابه های قلب من رمیدو مردی از خرابه های قلب او گریختبه جز دو قلب ما، درون خانه ای ز خانه های شهر،کس از کسان شهر را خبر نشدکه کشتن است عشق، عش
بازسازی خانه به سبک ایرانی به چه نوع سبکی از بازسازی گفته می شود؟ مدت هاست با توجه به سبک های گوناگونی که در معماری و بازسازی خانه به وجود آمده سبک ایرانی که مطابق سلیقه و فرهنگ ایرانی ها است به فراموشی سپرده شده است. سبک معماری و بازسازی خانه ایرانی دارای خصوصیات بسیار آرام بخش و لطیفی است که با روحیه و اخلاقیات ایرانی ها بسیار سازگار است.بازسازی خانه به سبک ایرانی دارای ویژگی هایی است که به اختصار برای شما از آن ها خواهیم گفت: ۱) استفاده از
به گزارش افکارنیوز، گو هارا، خواننده و بازیگر ۲۸ ساله محبوب کره‌ای در خانه‌اش در سئول پایتخت کره جنوبی مرده پیدا شد.
 اخبار چهره ها - پلیس منطقه گنگام سئول می‌گوید هنوز در حال تحقیق درباره علت مرگ او است. این خواننده و بازیگر اهل کره جنوبی که طرفدارانش او را هارا می‌نامیدند، عضو سابق گروه پاپ کره‌ای کارا بود. 
گروه کارا از جمله گروه‌های موسیقی پیشگام در ایجاد پدیده پاپ کره‌ای بود که جهان را فراگرفت. 
بازی‌ هارا در مجموعه تلویزیونی ک
موضوع پایان نامه ارشد معماری
در زیر برخی از مهمترین موضوعات پایان نامه معماری در مقطع ارشد و دکتری ارائه شده است:
بررسی ویژگی های باغ های چینی.
طراحی باغ های اسپانیایی.
طراحی هنرستان هنرهای زیبا با رویکرد معاصرسازی.
طراحی دانشکده معماری با رویکرد زمینه گرایی کالبدی.
طرح ریزی حمل و نقل پایدار درون شهری.
خوانشی بر پیدایش، علل گرایش و دلایل محبوبیت نماهای سبک نئوکلاسیک.
 ساماندهی نوار ساحلی شهر با توجه به هویت گذشته.
بررسی جایگاه حقوق معمار.
ت
shirazart.blog.ir 
* در نقاشیهای مکتب صفوی ( اصفهان) ، در ترسیم ریزه کاریهای چهره ، چشمها و لب و بینی و موها ، دقت بسیار می شود .چهره ها عموما ظریف و زنانه هستند و اغلب تشخیص پسر یا دختر در نقاشی دشوار می باشد .
* قالی معروف دوره ی صفوی که مربوط به قبر شیخ صفی الدین اردبیلی بوده است ، امروزه در موزه ی لندن نگهداری می شود و با نقش لچک و ترنج باشاخ و برگهای اسلیمی و ختایی بافته شده و کار شخصی به نام " مقصود کاشانی" است .
* اوج شکوفایی " تشعیر " در ایران ، دوره ی صف

تفاوت اصلی خانه های هوشمند با خانه های معمولی در این است که همه ی وسایل در خانه های هوشمند به یکدیگر متصل هستند و با یک دستگاه مرکزی کنترل می شوند. کنترل آب و هوا، چراغ ها، لوازم، قفل ها و انواع مختلفی از دوربین ها و مانتیورهایی که می توانند به خانه های هوشمند و خودکار اضافه شوند از هر جای خانه و حتی دور از خانه قابل کنترل می باشند.

چرا انسان ها تمایل به اعتراف دارند؟
چرا انسان ها نمی توانند چیزی در دورن شان نگه دارند؟
چرا من باید بگویم که درون من چه می گذرد و در نهایت چرا انسان ها پیوسته به دنبال یارِ غار و سنگ صبور می گردند؟
چرا انسان ها از نگه داشتن حرفی در درون و فکری در درون ابا و ترس دارند ؟
یادمان پایتخت جدید قزاقستان
لرد نورمن فوستر (Norman Foster) معمار 70 ساله، تا به حال خالق آثاری جسورانه در مقیاس جهانی، از برج پر سرو صدای خیار شوری (Gherkin) در لندن گرفته تا فرودگاه جدید پکن (بزرگترین محوطه ساختمانی حال حاظر جهان)، بوده است؛ وی همچنین طراح بلند ترین برج جهان _ که هرگز ساخته نشد _ نیز هست.... اما هیچکدام از آثار گذشته فوستر قابل مقایسه با اثر اخیر وی در پایتخت جدید قزاقستان نیستند...، شاید چون تا به حال چنین سفارش عظیمی به معمار کهنه کار دا
از هر دوره پادشاهی در ایران، آثار هنریِ چشم‎نوازی به جای مانده که ابهت، اصالت و گستردگی و بزرگی آن دوره را به یاد بینندگان می‎اندازد. اما شاید معمارانی که خانه‎هایی برای ثروتمندان و بزرگان می‎ساختند، هرگز به فکرشان هم نمی‎رسید که روزی، خانه، عمارت، یا مسجد و حمامی که ساخته‎اند فخرِ آن دوره را به نمایش بگذارد. خانه عامری‎های کاشان، یکی از همین خانه‎هااست.
خانه‎ای گم‎شده در تاریخ
خانه عامری‎ها از لحاظ قدمت و معماری، با تمام خانه‎های
بیسکویت زیره یا کوکی زیره (Jeera) یک بیسکویت هندی مشهور است که برای همراه شدن با چای عصرانه عالی است. این بیسکویتها به دلیل داشتن زیره در درون خود عطری عالی دارند و برای کسانی که به این ادویه خوشبو علاقه دارند انتخاب خوبی است.

ادامه مطلب
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا ارباب زین العابدین موسوی روز جمعه درون جمع خبرنگاران بیان کرد: طولانی تقلا ما این است فصیح آبهای سطح کوی ولیعصر(عج) آبادان بوسیله سوی رودخانه های بهمنشیر و اروند هدایت شود. وی گفت: بی آرامی اکنون چندین قسمت قسمت کردن از شهرداری، آبفا و پالایشگاه داخل حال رفع بغرنج مناطق آبگرفته هستند تا عمر به عادت عادی بازگردد. با گذشت چهار روز از بارش باران قطعی درون شهر آبادان، آب در فدایی از محله های مناطق ۲ و سه
⁦✍️⁩چند نکته درباره معماری!
⁦✔️⁩در اسلام ساختن بناهای بلند ممنوع است و سبک معماری باید افقی باشد و نه عمودی.
⁦✔️⁩توالت باید در مکان دورتر از محل زندگی باشد؛خدا مخرج انسان را در پوشیده ترین نقطه بدن قرار داده پس محل دفع هم باید نقطه پنهانی باشد تا حیا و عفت میان خانواده محفوظ بماند.
⁦✔️⁩در معماری سابق ایرانی؛ در جلوی خانه ها محلی برای نشستن و معاشرت با همسایه ها وجود داشته است در حالی که اکنون در آپارتمان ها همسایه ها از هم بی خبر هست
در این پست از سایت معمار گلد برای شما سوالات کنکور ارشد معماری ۹۸ به همراه پاسخنامه را قرار داده‌ایم.
همچنین
داوطلبین این کنکور میتوانند از طریق بخش کامنت های سایت به تبادل اطلاعات
بپردازند . به محض انتشار سوالات کنکور کارشناسی ارشد معماری ۱۳۹۸ آنها را
برای شما در سایت قرار میدهیم. برای
دانلود رایگان سوالات کنکور کارشناسی ارشد معماری ۹۸ به همراه پاسخنامه و
مشاهده توضیحات بیشتر در خصوص کنکور کارشناسی ارشد معماری ۱۳۹۸ در ادامه
مطلب با م
درون یک فضاپیماراکه روی کره ماه فرود امده تصورکنیدوتصویرذهنی خودرابنویسید انشا کوتاه درباره فضاپیما روی کره ماه انشا درون یک فضاپیما روی کره ماه درون یک فضاپیما را که روی کره فرود امده است تصور کنید و تصور ذهنی خود را بنویسید انشا تصور کنید درون یک فضاپیما هستید که روی کره ماه توقف کرده اید انشا فضاپیما که روی کره ماه فرود امده انشا درون یک فضاپیماراکه روی کره ماه فرود آمده انشا درباره تصویر ذهنی از کره ماه
ادامه مطلب
گاهی امری درونی نباید در بیرون انعکاس یابد و لازم است مانند رازی در درون باقی بماند.
گاهی لازم است فرد از خود رفتار و حالاتی را بروز دهد که در درون او نیست و یا خلاف آن است.
آنچه که باید در رابطه با انتقال درونیات به بیرون مورد توجه فرد قرار گیرد هم‌راستایی درون و بیرون با حق و حکم الهی است. چه اینکه درون و برون انسان با یکدیگر در یک راستا قرار بگیرند یا نگیرند.

+نمیتونم منبع بزنم! :/
راهی برای تنفس کعبهبه مناسبت تولد قهرمانان کربلا1. عن النبی (صلی الله علیه و آله): #«حُسَیْنٌ‏ مِنِّی‏ وَ أَنَا مِنْ‏ حُسَیْن»‏   حسین از من است و من از حسین۲. صحبت از مردی بود که بیشتر عمرش را در زندان گذارنده بود بطوری که از بدو تولد تا سن پنجاه سالگی 30 درصد بیرون از زندان و 70درصد بقیه در زندان بسر برده بود، حال به چه دلیل کاری ندارم.این داستان شبیه داستان خانه کعبه است، چنانکه با بررسی احوال این خانه از موقعی که به دست حضرت آدم علیه السلام

قبل از آغاز به کار بازسازی ساختمان، افراد ساکن در آن خانه برای شروع یک تغییر تلاش می کنند از قبل مصالح ساختمانی خود را انتخاب کنند و بعد بازسازی خانه را آغاز کنند. با پیدا کردن چند عکس در شبکه های مجازی و یا جستجو در گوگل می توان بهترین نمونه های مصالح ساختمانی در بازسازی خانه را دید و حتی از قیمت آن ها اطلاع پیدا کرد و یا در فرشگاه هایی که مصالح ساختمانی را به فروش می رسانند می توان ایده های جالبی را برای بازسازی خانه پیدا کرد.  کفپوش در بازس
بوسیله گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از فرانس۲۴ نوشت:این نمایشگاه پس از سال ها پروگرام ریزی در نهایت روز چهارشنبه داخل موزه «Scuderie del Quirinale» واقع در ده «رم» آغاز به کار کرده وجود. راحتی بود این نمایشگاه که دربرگیرنده ۲۰۰ پی از این نقاش و معمار مشهور می شود تا دوم ژوئن به فعالیت خود دنباله دهد؛ اما مسوولان برگزاری این نمایشگاه روز یکشنبه با پراکندن بیانیه ای در وبسایت رسمی این موزه اطلاع دادن کردند این نمایشگاه تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد
در این مقاله از بازسازی ساختمان کارویس برای شما از از نوع ساخت و تأثیر دیوار های باربر، بر کل ساختمان می گوییم، در بازسازی ساختمان هایی که می خواهند تغییر کلی و جزئی در بازسازی بخش دیوار ها ی خود بدهند باید نکات زیادی را رعایت کرد زیرا دیوار ها در بازسازی ساختمان باید طبق یک اصول معماری انجام شود.بسیاری از کارفرمایان برای دلباز شدن ساختمان از مهندس معمار می خواهند که دیوار هایی را بردارند اما باید این نکته را متذکر شد که ممکن است بعد از بردا
والتر بنیامین، ترجمۀ حسام حسین‌زاده

واگن فضیلت (به یاد 5 اکتبر 1922) [اثر پاول کله[1]]
هشدار
در جایی که برای گردش‌های روزمره مشهور بود، نه‌چندان دور از [شهر] چینگ‌دائو[2]، قسمتی صخره‌ای وجود داشت که به‌عنوان مکانی رمانتیک شناخته شده بود و دیوارهای سنگیِ پُرشیبیش تا اعماق زمین فرو می‌رفت. این دیوارهای سنگی میعادگاه بسیاری از مردان عاشق‌پیشه در طول دورۀ سرخوشی بود و پس از اینکه هرکدامشان دست در دست دختر [محبوبشان] منظره را ستایش می‌کردند، ب
عناصر HTML (زبان نشانه گذاری Hypertext Markup Language) از لحاظ تاریخی به عنوان عناصر بلوک سطح یا عناصر درون خطی دسته بندی شدند. عناصر درون خطی هستند که فقط فضایی را محدود می کنند که توسط برچسب ها تعریف عنصر را، به جای شکستن جریان محتوای، اشغال می کنند. در این مقاله، ما عناصر درون خطی را بررسی خواهیم کرد و این که چگونه از عناصر بلوک سطح متفاوت است
درون خطی در مقابل عناصر سطح بلوک: تظاهرات بخش
ادامه مطلب
شهر تبریز به واسطه رشادت های آزاد مردانی همچون ستارخان و علی مسیو در دوران انقلاب مشروطه نقش برجسته ای در تاریخ معاصر ایران دارد، به همین خاطر بازدید از خانه های باقی مانده از مشروطه خواهان که روزگاری محل تشکیل جلسات و ستاد جنگ بوده برای ما یاداوری میکند که این شهر بزرگ چه تاریخی را پشت سر گذاشته است.
خانه های تاریخی تبریز
موزه قاجار (خانه امیر نظام)
خانه تاریخی ستارخانموزه علی مسیوخانه بهنام (خانه قدکی)خانه مشروطه تبریزخانه حیدر زاده تبری
متخصصان باربری درون شهری سپند بار با انواع خدمات جابجایی طراحی شده در کل مراحل از برنامه ریزی گرفته تا بسته بندی و بارگیری به شما کمک خواهند کرد. باربری درون شهری سپند بار به ارائه خدمات بی عیب و نقص می پردازد. با توجه به تجربه و مهارت بالایی که پرسنل آن ها دارند […]
نوشته باربری درون شهری اولین بار در سپند بار. پدیدار شد.
باربری درون شهری
منبع : سپند بار
صحیفه سجادیه مشتمل که محققین، اسم آن را اخت القرآن، انجیل اهل بیت و زبور آل محمد نهاده اند. مشتمل بر 54 دعا از آن حضرت است.دعای بیستم مشهور به دعای مکارم الاخلاق و دعای چهل و هفتم مشهور به دعای عرفه از ادعیه مشهور در بین عموم می باشد. این صحیفه در ضمن دعا، معارف اسلام، سیاست اسلام، اخلاق اسلام، اجتماعیات اسلام، حقانیت شیعه، حقانیت اهل بیت علیه السلام، انتقاد از ظلم و ظالم، سفارش به حق و حقیقت، و بالاخره یک دوره معارف اسلامى را آموزش مى دهد. همچ
در حالی که زیر نور غروب، قهوه‌ سوخته‌ی بعدازظهر را به هم می‌زد به آینده فکر کرد، و به آینده‌ای که در پی گذشته آمده بود. او نمی‌دانست که مقدر شده است معمار سلول زندان خودش باشد، نمی‌دانست که اسب تک شاخ رویاهاش در پشت نقاب تصویری به جز یک کرگدن خسته ندارد.
سربار غم خود شده ام  میچکم از سر یک خار درون دل شب
که از ساقه ی یک گل بی رنگ به بیرون جسته
میچکم از دل یک فرض محال به یک کاسه ی شک
یا که از فرط فراق من و اندیشه ی روز
میچکم روی زمین یک خواب
به زمان می نگرم 
راهزن می آید در یک آن
کاروان رویا را به یغما می برد
به زمان می نگرم 
در مرگی به تن مردی خوش آمد میگفت 
مرد بی چاره به دربان خیره
به امید خواب دیدن زیر لب از طرب صبح میگفت 
به زمان می نگرم 
سربار غم خود شده ام
جام از دست من افتد به درون یک راز
راز از
Ezra Stoller's America مدرن: موزه ویتنی
با وجود تحسین استولر از این معمار ، این تنها پروژه در مقیاس بزرگ مارسل بروئر است که وی از وی عکس گرفت

مارسل بروئر ، موزه هنر آمریکایی ویتنی ، هم اکنون مت Breuer (1966) ، نیویورک ، نیویورک ، 1966 توسط عزرا استولر
آنها می گویند هنگامی که اصرار دارید با یک نام سابق خود از یک مکان مشهور بخواهید یک نیویورکر واقعی می شوید. از نظر برخی ، ساختمان MetLife هنوز ساختمان Pan Am است و ساختمان Comcast هرگز جز 30 راکفلر پلازا نخواهد بود.
خرید تجه
پاورپوینت زندگینامه و آثار پیتر زومتور
پاورپوینت بسیار عالی و کامل از زندگینامه و آثار پیتر زومتور در 85 اسلاید قابل ویرایش
مشخصات فایل

تعداد صفحات
85

حجم
9 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pptx

دسته بندی
معماری و شهرسازی

توضیحات کامل
پاورپوینت بسیار عالی و کامل از زندگینامه و آثار پیتر زومتور در 85 اسلاید قابل ویرایش

فهرست مطالب

زندگینامه و سبک معماریمعماریپتر زومتور، از «اتمسفر حسی-احساسی» تا « معماری سکوت».1خلق اتمسفر حسی-احساسی و
مشخصات فایل

تعداد صفحات
85

حجم
9 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pptx

دسته بندی
معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب

زندگینامه و سبک معماریمعماریپتر زومتور، از «اتمسفر حسی-احساسی» تا « معماری سکوت».1خلق اتمسفر حسی-احساسی و
مشخصات فایل

تعداد صفحات
85

حجم
9 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pptx

دسته بندی
معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب

مشخصات فایل

تعداد صفحات
85

حجم
9 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pptx

دسته بندی
معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب

مشخصات فایل

تعداد صفحات
85

حجم
9 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pptx

دسته بندی
معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب

مشخصات فایل

تعداد صفحات
85

حجم
9 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pptx

دسته بندی
معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب

مشخصات فایل

تعداد صفحات
85

حجم
9 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pptx

دسته بندی
معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب

مشخصات فایل

تعداد صفحات
85

حجم
9 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pptx

دسته بندی
معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب

مشخصات فایل

تعداد صفحات
85

حجم
9 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pptx

دسته بندی
معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب

مشخصات فایل

تعداد صفحات
85

حجم
9 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pptx

دسته بندی
معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب

مشخصات فایل

تعداد صفحات
85

حجم
9 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pptx

دسته بندی
معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب

مشخصات فایل

تعداد صفحات
85

حجم
9 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pptx

دسته بندی
معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب

مشخصات فایل

تعداد صفحات
85

حجم
9 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pptx

دسته بندی
معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب

مشخصات فایل

تعداد صفحات
85

حجم
9 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
pptx

دسته بندی
معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

فهرست مطالب

پاورپوینت آنالیز و تحلیل ویلا Learning from Venturi / ELASTICOSPA + 3 فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: PPTتعداد صفحات: 52حجم فایل: 9453قیمت: 25000 تومانبخشی از متن:توضیحات:فایل پاورپوینت آنالیز و تحلیل ویلا Learning from Venturi / ELASTICOSPA + 3، در حجم 52 اسلاید قابل ویرایش حهت ارائه کلاسی دانشجویان رشته معماری.بخشی از متن:معمارانELASTICOSPA + 3محلPolcenigo، ایتالیامساحت200.0 متر مربعسال پروژه2012عوامل موثر در شکل گیری طرح1- خواسته های کارفرماخانه ای در دامنه های کوه آلپ با نمای زیبا و م
NAQIBMEMAR GROUP
NAQIBARCHITECT   &     NAQIBVILLAگروه هنر و معماری نقیب معمارمشاوره ، محاسبه ، طراحی ، نظارت ، تجهیز و اجرای کامل پروژه هایویلا ، باغ ویلا ، ویلاهای لوکس در ایران و کشورهای همجوار خدمات ما :معماری محوطه لنداسکیپ ، معماری داخلیدکوراسیون داخلی ، دکوراسیون محوطه فضای سبز : طبیعی ، مصنوعی - روف گاردناستخر ، آبنما ، جکوزی ، حمام سنتی  سونا خشک ، سونا بخار ، سونا برف ، سونا نمک
تعریف ویلا و جایگاه آن در معماریبه خانه هایی ویلا گفته می شود که از چها
حنجره که تنه تولیدکننده نغمه در مردم است درون لحظه بلوغ به علت فراز روبیدن مدل هورمون مردانه یا تستوسترون رشد می کند. رشد کردن و محکمی یافتن نخ های صوتی درون حنجره باعث بم تر شدن نغمه می شود. این رشد زننده طناب های صوتی درون مبدا ممکن است باعث شود صدای پسر نوجوان نخراشیده شود که معمولا فقط چند ماه طول می کشد و به تدریچ فرد با آن تطبیق می نرم. افراد تو زمان های متفاوتی کبیر می شوند و بنابراین این تغییرات لحن تو فدایی پسران زودتر و درون برخی دیگر
قلب پیمبر سوخت آن وقتی که در سوخت
باید که پای این مصیبت از جگر سوخت
ریحانه ی احمد پس از او تا نوَد روز
شب ها درون بستر خود تا سحر سوخت
خورشید حیدر آتشی بر جانش افتاد
از سوز آن آتش ستاره با قمر سوخت
ذکر لبش در پشت در یا مرتضی بود
با عشق حیدر فاطمه در پشت در سوخت
مادر درون آتش نمرودیان رفت 
آری ولی در گوشه ی خانه پدر سوخت
با یک لگد افتاد در بر روی زهرا
آتش به جانش شعله زد تا موی سر سوخت
دیگر نباید زد به بالش تازیانه 
پروانه بی جان است در آتش اگر سوخت
آشپزخانه پُر بار و متنوع عربی با مشهورترین غذاهای دنیا رقابت میکند، چه از نظر پیش غذاها و چه از لحاظ خود غذا. از شرق تا غرب سرزمین عربی تنوع در غذاهای محلی متأثر از تمدن های فراوان گذر کرده بر این منطقه بخوبی مشاهده میشود. علاوه بر این جغرافیای مختلف این منطقه آن را به غنی ترین مناطق از لحاظ هُنر آشپزی وتنوع غذا ها مبدل کرده است. در پست زیر ۱۰ غذای محلی عربی مشهور از کشور های عربی را به شما معرفی میکنیم.
۱.خوراک مندی
اصالت این غذای محلی به شهر “
زن ها قلب خانه اند .. 
زن ها اگر شاد باشند قلب خانه می تپد ...
 زن ها اگر موهایشان را شکل دهند، اگر صورتشان را آرایش کنند، اگر لباسهای شاد بپوشند زندگی در خانه جریان پیدا می کند.
زن ها اگر کودک درونشان هنوز شیطنت کند، اگر شوخی کنند، بخندند، همه اهل خانه را به زندگی نوید می دهند.
اگر روزی زن خانه چشمهایش رنگ غم بدهد، حرفهایش بوی گلایه و کسالت بدهد، اگر ذره ای بی حوصله و ناامید به نظر برسد، تمام اهل خانه را به غم کشیده است.
آری زن بودن دشوار است، خدا
پشت مانتیتور آیفون که می دیدمش دلم پر از شوق میشد
چادر سفیدم برمیداشتم یا مانتو روسری مینداختم روی شانه و سرم و میدویدم به استقبال در راه پله ها...
به ندرت پیش می آمد در خانه منتظر باشم تا رسیدنش.
آدمها مگر چند ساعت از خانه دور می مانند. اما برگشتنش برگشتنِ "خانه" به "خانه" بود.

نکات مهم: چگونه معمار موفقی شویم
برای فارغ التحصیلان جدید و معماران جوان، جای پا پیدا کردن در دنیای معماری می تواند یک مسأله باشد. این سوال که چگونه معمار موفقی شویم در ذهن آن ها وجود دارد. این حرفه ممکن است پر از چالش های مختلف و با موفقیت ها و شکست هایی همراه باشد. در این نوشته چندین نکته پیرامون موفقیت معماران جوان ارائه شده است. توجه به نکات زیر به موفقیت معماران جوان کمک می کند:

خود را ضروری جلوه دهید
اگر می خواهید احترام و نحسین همکا
خانه هوشمند چیست؟ویکی پدیا، درباره اینکه خانه هوشمند چیست و اتوماسیون خانگی یعنی چه، اینطور می نویسد که:
«خانه هوشمند یک فناوری نوظهور و در حال گسترش است. خانه هوشمند در پایین‌ترین سطح خود می‌تواند به همهٔ خدماتی اشاره داشته باشد که بدون دخالت صاحب‌خانه عملی را در محیط خانه اجرا می‌کنند»
چیزی متوجه شدید؟!بله، قرارمان سرجای خودش باقی ست. قرار است به زبان ساده با شما درباره هوشمند سازی صحبت کنیم و بگوییم که خانه هوشمند چیست ؟
پس بی خیال وی
خانه
فردوسی شاعر نامی و حماسه سرای ایران در سمت شرق قلعه ای که در میانه ی روستای پاژ
در 15 کیلومتری شمال شرقی مشهد قرار دارد. خانه ای دارای یک اتاق سه در و با
دیوارهای خشتی و گلی و گچ اندود است. شاید این خانه جز ویرانه ای از آن چیزی باقی
نمانده باشد اما ازنظر گردشگران به خانه فردوسی مشهور است و برای علاقه مندان به
سراینده شاهکار حماسه ایران، فردوسی بسیار ارزشمند است .همچنین این خانه جز آثار
ملی ایران به ثبت رسیده است . گردشگران پس از تماشای خانه
خانه
فردوسی شاعر نامی و حماسه سرای ایران در سمت شرق قلعه ای که در میانه ی روستای پاژ
در 15 کیلومتری شمال شرقی مشهد قرار دارد. خانه ای دارای یک اتاق سه در و با
دیوارهای خشتی و گلی و گچ اندود است. شاید این خانه جز ویرانه ای از آن چیزی باقی
نمانده باشد اما ازنظر گردشگران به خانه فردوسی مشهور است و برای علاقه مندان به
سراینده شاهکار حماسه ایران، فردوسی بسیار ارزشمند است .همچنین این خانه جز آثار
ملی ایران به ثبت رسیده است . گردشگران پس از تماشای خانه
شاید شما هم به فکر بازسازی ساختمان خود باشد اما گمان می برید خانه شما ابعاد مناسبی ندارد و تعویض محل زندگی شاید بهترین راه کار برای ایجاد تغییر باشد اما باید گفت با قیمتی بسیار مناسب شما می توانید بازسازی خانه را به اجرا در بیاورید و بدون دردسر های جابه جایی محل زندگی خود را آنگونه که می پسندید بازسازی کنید و در آن احساس آرامش داشته باشید. در بازسازی خانه به سبک های نوین می شود از وسایلی استفاده کرد که خانه را دلباز تر نشان می دهد و می تواند ب
4 جوان روسیه ای بعد از شنیدن داستان ترسناک خانه ارواح از زبان دوستشان تصمیم میگیرند تا در ان خانه ای که مشهور بود صاحبانش بخاطر وجود ارواح انجارا ترک کرده اند دوربین هایی را بکار بگذارند تا بفهمند واقعا ان خانه توسط ارواح تسخیر شده است یا نه !!!!
ان خانه 20 سال بود که کسی از درش وارد نشده بود و ظاهرا با ورود پسر ها ارواح بسیار خشمگین و ناراضی شدند...
ویدیو هارا خودتان در زیر مشاهده کنید....

مشاهده شدن جن و روح توسط دوربین ها!!
انابل واقعی را بهتر
والتر بنیامین، ترجمۀ حسام حسین‌زاده

واگن فضیلت (به یاد 5 اکتبر 1922) [اثر پاول کله[1]]
هشدار
در جایی که برای گردش‌های روزمره مشهور بود، نه‌چندان دور از [شهر] چینگ‌دائو[2]، قسمتی صخره‌ای وجود داشت که به‌عنوان مکانی رمانتیک شناخته شده بود و دیوارهای سنگیِ پُرشیبیش تا اعماق زمین فرو می‌رفت. این دیوارهای سنگی میعادگاه بسیاری از مردان عاشق‌پیشه در طول دورۀ سرخوشی بود و پس از اینکه هرکدامشان دست در دست دختر [محبوبشان] منظره را ستایش می‌کردند، ب
گنج در درون ماست و ما از آن بی خبریم. بخشی از وجود ماست. و ما همه جا آنرا جستجو می کنیم مگر در درونمان. از اینروست که بدبخت و بیچاره و ناکام و ناامیدیم.

به درون خود بنگر! به وجود خود بنگر تا پادشاهی خداوند از آن تو شود. تو هرگز این گنج را گم نکرده ای، حتی برای یک لحظه. 

در حقیقت، حتی اگر بخواهی آنرا گم کنی نمی توانی. گنج، خود وجود توست. اما تصمیمهایی که گرفته ای، حماقتهایی که به خرج داده ای تو را گدا ساخته است.

فراموش کرده ای که چگونه زبان نوش
کاخ کاترین سن پترزبورگ

کاخ کاترین، قصر امپراطوری قبلی روسیه و یکی از بزرگترین کاخ‌ها در مجاورت سنت پترزبورگ است.
این کاخ در شهر «پوشکین» یا «تزارسکویه سلوی» سابق (Tsarskoye Selo)، در 25 کیلومتری سنت پترزبورگ قرار دارد. در قرن 17 قبل از روی کار آمدن پتر کبیر، سنت پترزبورگ کنونی، منطقه‌ای ارزشمند بود که «ساری» (Saari) به معنای جزیره (در زبان فنلاندی) نامیده می‌شد. سرانجام پتر کبیر این مناطق را به تصرف در آورد و ساری را در سال 1708 به همسرش کاترین هدیه د
آرشیتکت
مساله مورد بحث ، عدم شناخت کافی نسبت به معماری در جامعه حرفه ای بود.
مهندسین عزیز عمران ، برق و مکانیک که در تعامل مستقیم با معماری هستند غالبا درک صحیحی از این رشته ندارند …
گاها این عدم شناخت به بحثهایی که در مقیاس حرفه ای بی ارزشند مثل اینکه معماری مهندسی هست یا نه ختم میشود …
در جایی از نوشته به معانی واژه های مهندس ، معمار ، Engineer و آرشیتکت نیاز پیدا کردم.
فکر میکنم تنها اشاره ای به ریشه واژه ها مطلب را روشن کند :
۱-ریشه و معنا و تعر
دوست داشتم یک خانه ی مستقل میداشتم :/ یک خانه ی خیلی خیلی کوچک :/ از همان ها که معمار خودش را کشته تا خلاقیت بخرج بدهد و وسایل را یک جوری جا دهد :/ و دوست داشتم فقط برای خوابیدن به خانه ی کوفتی ام میرفتم:/ چون آنقدر کار داشتم که فرصت هیچ چیز دیگری پیدا نمی‌کردم :/ اینگونه دیگر برای تفریح کردن وقت نداشتم :/ و به همه و به خودم میگفتم که به خاطر کار دور سفر و چیز های دیگر را خط کشیده ام :/ و یک آدم جدی هستم که مسئولیت دارد:/ و تازه میتوانستم به آدمهایی که کا
NAQIBMEMAR GROUP
NAQIBARCHITECT   &     NAQIBVILLAگروه ساختمان و تاسیسات نقیب معمارمشاوره ، محاسبه ، طراحی ، نظارت ، تجهیز و اجرای کامل پروژه هایویلا ، باغ ویلا ، ویلاهای لوکس در ایران و کشورهای همجوار خدمات ما :معماری محوطه لنداسکیپ ، معماری داخلیدکوراسیون داخلی ، دکوراسیون محوطه فضای سبز : طبیعی ، مصنوعی - روف گاردناستخر ، آبنما ، جکوزی ، حمام سنتی  سونا خشک ، سونا بخار ، سونا برف ، سونا نمک
مهم‌ترین مزیت ساخت ویلا نسبت به خرید آن ، این است که شما می‌توان
به نظرم باید به درون خودمان سفر کنیم
جایی که خشم در مقابل غم قرار گرفته است
جایی که خشم دارد در گنجه دل پنهان می شود
جایی که ترس در ناخودآگاه ما ریشه می دواند
باید برویم و از نزدیک تقابل درون را ببینیم
درست همان جایی که لبه پرتگاه ایستاده بودیم
همان جایی که تعارض ها شروع شد
من به دنبال تقابل این تعارض ها هستم
جایی که برای حفظ عشق و علاقه، فاصله میگیریم 
تا خشم عشق را نابود نکند
باید به درون خویش سفر کنیم
و با خود درون روبرو شویم
باید آن کودکی که
پنجره کامپوزیت چیست؟
این پنجره ها ظاهری جذاب و عایق موثر یک پنجره چوب را درون آن ترکیب می کنند ، اما برای نگهداری راحت تر و ماندگاری از قسمت خارجی آن دارای روکش آلومینیومی هستند.
بنابراین یک پنجره بادوام است که جذابیت چوب را در داخل خود نشان می دهد.
اگر به دنبال پنجره دوجداره با کارایی بالا ، جذاب و ماندگار هستید ، فریم های کامپوزیت می تواند پاسخی باشد.
مزایای پنجره کامپوزیت
خاصیت ترکیبی بودن پنجره های کامپوزیت از نظر عملکرد ، قابلیت اطمین
خانه
تاریخی داروغه در خیابان نواب صفوی مشهد خیابانی قدیمی و مشهور قرار دارد. خانه
داروغه یکی از زیباترین بنای تاریخی و می توان گفت جز آخرین بنای متعلق به دوران
قاجار است که هم از معماری سنتی ایران و هم از معماری روس سرچشمه گرفته است. شیوه
ساختار خانه داروغه استفاده از آجرهای قالبی ، کاشی های هفت رنگ ،تزئینات چوبی زیر
سقف ها و....است. یکی از ویژگی های منحصربه فرد خانه داروغه ایوان آن و بخش های
تابستان نشین و زمستان نشین بنا است. زیرا معمولا در خ
خانه
تاریخی داروغه در خیابان نواب صفوی مشهد خیابانی قدیمی و مشهور قرار دارد. خانه
داروغه یکی از زیباترین بنای تاریخی و می توان گفت جز آخرین بنای متعلق به دوران